Parke Yan Ürünleri

İç mekan Dekorasyonunun tamamlayıcısı olan laminant parke,  parkenin yanında birçok da yan ürüne sahiptir. Parke profilleri, parke altı şilte, süpürgelik, parke takozu, strafor, parke silim cila en çok bilinen parke yan ürünleri arasında gösterilebilir.  Bu yan ürünler parke döşenirken veya döşendikten sonra göze çarpabilecek küçük kusurları gizleyeme, parkenin kullanım ömrünü uzatmaya ve yalıtım gücünü arttırmaya yarar. Parke yan ürünleri de tıpkı parke gibi özenle seçilmesi gereken malzemelerdir. Gerek malzemelerin kalitesi gerek park ile renk, ton uyumu dekorasyon açısından önemlidir. Eskişehir parkeci olarak sahip olduğumuz geniş ürün gamına parke yan ürünleri de dahildir ve her parkeye uyumlu ürüne showroomumuzdan ulaşabilirsiniz. Mefa Parke İletişim Bilgileri Adres: Kurtuluş Mahallesi Vatan Caddesi No :73/ ESKİŞEHİR Gsm: 0554 494 24 34

Şilte

Yalıtım özelliği ile laminant parkenizin altına uygulanan şilte, parkenize esneklik katarak oluşacak pürüzleri de giderir. Mefa Parke olarak uygun kalınlıktaki şilte kullanımının, yalıtımın dışında parkenizden gelen sesleri de önleyeceğinden dolayı kesinlikle öneriyoruz.

Şiltenin Önemi

Parke şeçiminde önceliğimiz parkenin görünümü ve kalitesi olur. Şiltenin önemi 2. plana atılır. Fakat şiltenin parke için önemini ve işlevlerini bilsek parke seçimi kadar şilte seçimininde hassa bir konu olduğunu biliriz. Parkenin uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılmasında şiltenin önemi çok büyüktür.

Poli etilen köpükten oluşan şilte, geri dönüşümü olan çevre dostu bir malzemedir.

Yangın sırasında alevi taşımaz kendi içinde söndürür.

Suyu ve havayı emmez, parkeyi çürümeden, küflenmeden korur.

Esnek yapısı ile titreşimleri yutar ve ses yalıtımı sağar, zemindeki pürüzleri kapatır

Perkeniz altına uygulanan şilte alt kata ses geçişini oldukça azaltır.

Isı kaybını minimuma indirir.

Arzu ettiğiniz üzere çeşitli kalınlıklarda ve renklerde satılmaktadır.

ŞİLTESİNİN FAYDALARI

Gürültü Giderme

Laminant Parkenin sert yapısı üzerinde yürürken, çalışırken yada oynarken ayak sesleri çıkarır. Laminant parkemizin altına uygulanan şilte sayesinde bu seslerin iletimi azalır.

Basınca Karşı Koruma

Kaliteli ve parkenize uygun bir şilte seçimi ile parkeniz üzerinde ağır eşyalarınızdan dolayı oluşan baskının parkenizde hasara yol açma ihtimalini sıfıra indirir.

Boşlukların Doldurulması

Zemininizde oluşan pürüzlerden dolayı parkeniz zemine tam oturmayabilir ve boşluklar oluşabilir. Bu durum ilerleyen dönemlerde parkenizin deforme olmasına sebep olur. İyi bir şilte seçimi ile yüzey ile parke arasında boşluk kalmayacak şekilde döşeme işlemi gerçekleştirilir ve parkenizin ömrü uzar

Nemden Koruyucu

Özel buhar kesici parke altı folyoları ile parke altından gelen neme karşı koruma oluşturur.

Isı İzolasyonu

Laminant parkeniz ısı yalıtımında sizlere zaten fayda sağlamaktadır. Fakat yerden ısıtmalı mekanlarda şilte seçiminin önemi çok büyüktür, doğru kalınlıkta seçim yapılmalıdır.